Зоряна Оранта. МАРКО ПОЛО З ТЕЛЕКАНАЛУ "ТОНІС"

 

Зоряна Оранта. МАРКО ПОЛО З ТЕЛЕКАНАЛУ "ТОНІС"

Секретаріат НСЖУ висунув професора Валерія Бебика на здобуття Шевченківської премії-2017 

МАРКО ПОЛО З ТЕЛЕКАНАЛУ «ТОНІС»:

НСЖУ ВИСУНУЛА ПРОФЕСОРА ВАЛЕРІЯ БЕБИКА

НА ШЕВЧЕНКІВСЬКУ ПРЕМІЮ-2017

 

У ХІІІ ст. житель українського міста Судака Марко Поло побував в Китаї і написав про свою подорож на Схід «Книгу про різноманіття світу», якою зачитувалася вся тогочасна Європа. Більше 200 століть цю книгу переписували, а з 1477 року друкували багатьма мовами.

 

Через 800 років український професор Валерій Бебик здійснив майже те ж саме у своєму телевізійному проекті «Китайська цивілізація». Прикольно, що Валерія Бебика вже почали називати «Марко Поло з телеканалу «ТОНІС», насолоджуючись несподіваними ракурсами його поглядів на древню історію і сьогодення Піднебесної.

 

Підтримала цей проект і Національна спілка журналістів України (НСЖУ). 25 вересня 2016 року секретаріат НСЖУ постановив висунути БЕБИКА ВАЛЕРІЯ МИХАЙЛОВИЧА, автора і ведучого документального телевізійного проекту «Цивілізація INCOGNITA» телеканалу «ТОНІС», на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2017 року за напрямом «кінематографія» за цикл фільмів «Китайська цивілізація».

 

Загалом, професор В. Бебик і його творча група протягом 2012-2016 рр. підготували і оприлюднили на телеканалі «ТОНІС»  130 документальних телевізійних фільмів авторського проекту «Цивілізація INCOGNITA»,  архів якого можна переглянути на наступних сайтах:

Зокрема, до циклу документальних телевізійних фільмів «Китайська цивілізація», який пропонується висунути на здобуття  Національної премії України імені Тараса Шевченка 2017 року за напрямом «кінематографія», входять наступні фільми: 

Творчий доробок В. Бебика належно оцінений громадськістю, констатує секретаріат НСЖУ. Зокрема, за цикл документальних фільмів авторського телевізійного проекту «Цивілізація INCOGNITA» телеканалу «ТОНІС» проф. В. Бебик відзначений наступними нагородами:

  • Медаль «Григорій Сковорода» (Національна академія педагогічних наук України, 2015 р.);
  • Медаль лауреата в номінації «Краща телевізійна програма 2013 року» (ХІІ Міжнародний конкурс журналістів «Срібне перо», 2013 р.);
  • Золота медаль «Незалежність» (Київська організація Національної спілки журналістів України (2012 р.).

Сподіваємся, що Шевченківський комітет підтримає ініціативу секретаріату НСЖУ і належним чином оцінить талант і аналітичну глибину науково-популярних фільмів автора проекту «Цивілізація Incognita», якого за очі (і з гумором) називають «Марко Поло з телеканалу «ТОНІС»…


До речі, Валерій Бебик розкопав феноменальну інформацію, що родина Марко Поло 13 років жила в українському місті Судаку. Цей фільм ви теж можете побачити на відео каналі «TV C.Incognita»: https://plus.google.com/u/0/116230655438893128076/videos.

 

Зоряна Оранта,

м. Київ, 31.10.2016 р.Обновлен 01 ноя 2016. Создан 31 окт 2016